Divadlo Minor – Neználek ve Slunečním městě

    A prý je třináctka nešťastné číslo! Pro dnešek to neplatilo. 13. ledna jsme se my, od druháků až po páťáky, vydali do divadelního světa. Tentokráte do Divadla Minor v Praze 1. Divadlo Minor je divadlo pro celou rodinu a my tam jezdíme velice rádi, je totiž barevné, veselé a plné překvapivých námětů. Než do něj vejdeme, tak Dětské pasáži vidíme nově otevřenou Fair trade kavárnu Mammacoffee s překvapivou obsluhou a dalším oživením je nový obchod Divadla Minor, kde prodávají zboží pro celou rodinu.

Když se zbavíme ošacení u paní šatnářky, čekají nás příjemná křesílka a stolečky a můžeme se nasvačit a vypít limonády, co nám nachystali rodiče, a kdyby nám náhodou zbyla chuť na nějakou laskominku, je k dispozici bufet, kde se prodávají.

A to už klinká zvoneček, jdeme si sednout a klinká podruhé, setmí se a …

…existuje země, jejíž obyvatelé jsou velcí jako prst a právě tam žije v Kvítečkově Neználek, který moc touží po kouzelné hůlce. „ Musíš vykonat nezištně tři dobré skutky za sebou!“, radí mu Knoflenka. Cha, dobrý skutek! A opravdu, Neználkovi se to zdaří, objeví se Kouzelník a vytouženou kouzelnou hůlkou ho odmění. Hurá! Odjíždíme! Vzhůru do Slunečního města! Sviští krásným vyčarovaným automobilem a všechno je ještě úžasnější, než si uměli představit: automaty na sodovku, létající a točící se domy, vzducholodě, neóny, kavárny… Mohl to být báječný výlet, kdyby vztekloun Neználek všechno nezkazil.

    Ale nebojte se, i on se polepšil a všem dohromady se podařilo vrátit kouzla k dobrému. Tak jako ve správné pohádce.

 

PaedDr.Ilona Vaculíková

SWF/FLV/Flash Video Converter Tools


Poslední úprava 17.1.2010
Mgr. Vladimír Paclík