Předškoláci na vizitě v 1.třídě.

14. ledna 2009 nás v 1.třídě navštívily děti z Mateřské školy v Pyšelích doprovázené paní ředitelkou a paní učitelkou. Setkání předcházelo velké těšení se na obou stranách. Děti z první třídy byly nachystány předvést předškolákům jen to nejlepší ze života školního. Třída byla pěkně uklizena a vyzdobena, děti se přesunuly do dvou řad a třetí přenechaly celou volnou předškolákům. Na lavicích měly nachystány všechny učebnice. A nezapomnělo se ani na notýsky s razítky, jedničkami a pochvalami. A už jsou tady, u nás, sedají si, jsou tak trochu rozpačití, roztomilí a děsně zvědaví. A 1.třída jim ukazuje to nej, nej. Kousek čtení, práci s písmenky, matematiku, angličtinu, zpíváme, píšeme, předškoláci si prohlížejí sešity, učebnice a notýsky. Vše se děje s největší přirozeností, předškoláci do třídního života zapadají jako kamínky do mozaiky. A je tak dobře. Všem se to líbilo. Kolegyně z MŠ byly překvapeny, jak děti vyrostly a jak se jim daří. A rozdaly malé dárečky, to bylo jásotu! Těšíme se na vás, drobotino, až rozšíříte řady pyšelské základní školy.

PaedDr. Ilona Vaculíková