Projekt Velikonoce

Velikonoce, tento nejdůležitější křesťanský svátek, jsme si připomněli v rámci celoškolního projektu.

Biblický příběh Ježíše se rozezněl v hodinách českého jazyka, dějepisu i rodinné výchovy.

Svátky jarního probuzení byly součástí výuky přírodovědy a přírodopisu. Velikonoční zvyky – malování vajíček, pletení pomlázky, pečení beránka a jidášů naplnily hodiny výtvarné výchovy, rodinné výchovy a vedení domácnosti. Nezapomněli jsme ani na výzdobu školních prostor. Na oknech a nástěnkách se objevily barevné  jarní dekorace. Velikonoční kraslice, přáníčka, beránci z ovčího rouna, věnečky z proutí a pomlázky byly vystaveny ve vestibulu školy.

Projektem Velikonoce si naši žáci, za spolupráce svých učitelů a v rámci tříd a předmětu, rozšířili své poznání a nacvičili praktické dovednosti.

Mgr.Jitka Bartošová

SWF/FLV/Flash Video Converter Tools