v Dětském domově Pyšely

Do Základní školy v Pyšelích chodí děti z dětského domova, a tak jsme přivítali možnost, abychom 11.12.2009 mohli dětský domov navštívit a podívat se i na to, jak vypadá uvnitř.

Společně vyrazila druhá a třetí třída s paní učitelkou Vaculíkovou a Linhartovou a nesli jsme s sebou také kytaru, protože jsme chtěli všem pracovníkům dětského domova zazpívat.

Uvítala nás usměvavá teta a jak jsme zjistili, usmívali se tam úplně všichni. Nejprve jsme zamířili do jídelny, která nás překvapila vysokánským nazdobeným stromečkem a pod ním jsme jasnými čistými hlásky zazpívali vánoční písně a koledy. Sklidili jsme velký potlesk.

A následovala prohlídka od sklepa až po půdu. Viděli jsme keramickou dílnu, klub, kanceláře, kuchyň, kuchyňky, výstavu fotografií a dokumentů z historie dětského domova a mohli jsme navštívit také soukromí jednotlivých pokojů dětí, kde jsme obdivovali nazdobené stromečky a veliký pořádek. Všude nás doprovázely tety a pořád nám odpovídaly na všechny naše otázky.

V závěru naší návštěvy každý dostal malý dáreček.

Já jsem si vybrala perníkovou kometu, třeba mi přinese vzpomínku na Marušku z Dětského domova v Hodoníně, kterou jsem naučila číst a psát a měly jsme se moc rády.

Děkujeme paní ředitelce a všem z dětského domova, že tuto akci uspořádali, že nás tak hezky uvítali a provedli, a že jsme s nimi mohli vánočně pobýt.

PaedDr.Ilona Vaculíková

SWF/FLV/Flash Video Converter Tools