Pyšelská kytička 2009

Tradiční soutěž naší školy, Pyšelská kytička, se uskutečnila 27.4.2009 ve vyzdobené milé první třídě. Recitátorů se sešlo požehnaně, a tak se porota, ve složení paní učitelek Freyové, Rezkové, Vaculíkové a pana učitele Strnada, měla na co těšit a co hodnotit. Prezenční listina se jmény recitujících a jimi vybraných básní slibovala vynikající verše, lahodící uchu i srdci.

Začalo se recitátory z 1.třídy a vida je, skryté romantiky! Jeden recitoval lépe než druhý. Přesto porota musela zvolit nejlepšího, a tak na 1.místo umístila Johanku Havlíčkovou a Lukáška Tiefenbacha, na 2. místo horké eso Martínka Purkrta a na 3. místo Máťu Baťhu. Recitovali básně od Radka Malého, Věry Provazníkové, Miroslava Floriana a Fr. Procházky.

V kategorii 2.a 3. třídy se na 1.místě umístili Kristýna Havlíčková a Kamil Lukáš Zach, na 2.místě Jan Hevler a Matyáš Sobotka a na 3. místě Barbora Polášková. Děti recitovaly básně od autorů Michal Černík, Gianni Rodari, Julián Tuwim a  K.V.Rais.

A ejhle, dostáváme se mezi starší recitátory, kteří zvolili vynikající autory a vynikající přednesy. Zatím ani jedno zapomenutí, žádný hrůzyplný přeřek! Naopak – těšíme se, protože kategorie těch nejstarších slibuje už jen dvě básně. Je těžké rozhodnout, páťáci přerecitovali všechny! A takové jsou výsledky: 1. místo Matěj Kolář a Pepita od Emanuela Frinty, 2. místo Jan Severa a Romance o Karlu IV. od Jana Nerudy spolu se čtvrťákem Michalem Hronkem a jeho básní Robinson Crusoe od Jaroslava Seiferta a 3. místo Lucie Pulchartová a Písnička na konec od Jaroslava Seiferta.

Celou soutěž ukončily dvě žákyně z druhého stupně, Michaela Foučková a Anna Jelínková s úryvky básní.

A tak nám bylo moc pěkně. Samá kytička, voňavá, barevná, veselá.

PaedDr. Ilona Vaculíková