Předvánoční setkání

Vánoce jsou poměrně mladým křesťanským svátkem, přesto patří k nejkrásnějším svátkům v  roce. V těchto chvílích, naplněných láskou a porozuměním, mnohem silněji vnímáme hřejivé slůvko domov. Slůvko znamenající nejen příbytek, ale i rodinu, bytosti našemu srdci blízké.

K těm, kteří svůj domov a novou rodinu našli v našem městě, spolužákům z dětského domova  a seniorům z pyšelského zámečku, každoročně v této předvánoční době přicházejí   žáci naší školy. Jedenáctého prosince jsme navštívili naše spolužáky v dětském domově.

V přízemí, v prostorách tělocvičny, jsme měli možnost shlédnout výstavu historických fotografií a filmovou projekci ze života v Dětském domově v Pyšelích. Po budově  nás   provázela teta Heřmanová. Děti se pak svým spolužákům pochlubily nápaditou vánoční výzdobou a vzorně uklizenými pokojíčky. Vzájemné setkání bylo radostné pro všechny zúčastněné. Loučili jsme se s pocitem, že k sobě patříme.

Ve středu 16. prosince děti z první, třetí a osmé třídy se svými vyučujícími navštívily seniory v pyšelském domově. Ve společenské místnosti byly již očekávány bábinkami a dědoušky.

Pod vedením paní učitelky Freyové  vystoupili se svým  pásmem říkadel a básniček naši  prvňáčkové.  Za doprovodu kytary paní učitelky Linhartové zazněly z úst  třeťáků a osmáků krásné   vánoční písně a koledy. V závěru společného slavnostního setkání  předali osmáci seniorům   vlastnoručně upečené  vánoční cukroví. Tato sváteční atmosféra citlivě  zapůsobila nejen na obdarované seniory, ale i na samotné žáky.

Mgr.Jitka Bartošová

SWF/FLV/Flash Video Converter Tools