Deváťáci na Úřadu práce v Benešově

Úřad práce zřejmě pro mnoho našich spoluobčanů asi není tím nejpříjemnějším místem, které by chtěli navštívit. Žáci 9. třídy však zatím nemusí mít obavy, zda přijdou o své zaměstnání, spíše je zajímá, co budou po skončení základní školy dělat, kterou školu nebo učební obor si vyberou. Proto jsme v ránci výuky občanské výuky tento úřad navštívili. Po úvodních informacích o úřadu, o počtu nezaměstnaných v našem okrese, se nám dostalo velké množství informací o středních školách a učebních oborech. Žáci měli možnost si v testových úlohách vyzkoušet, k čemu mají větší schopnosti a znalosti. Výsledky těchto testů je očividně zaujaly a mnozí se snad alespoň v tuto chvíli zamysleli nad tím, zda se dobře hodnotí - nepodceňují, ale ani nepřeceňují.

Pracovníci úřadu se nám zcela věnovali, byli ochotní, vstřícní. Musím konstatovat, že i naši žáci se chovali pěkně, dobře s nimi spolupracovali a o nové inforamce se zajímali. Snad si i uvědomili, že záleží především na nich, co udělají pro to, aby se každý dostal tam, kam chce. Nebyl to promarněný čas, poznali jsme zase jiné prostředí, jiné lidi. Možná, že někteří z žáků se na tento úřad ještě vrátí, aby jim pomohl v jejich dalším uplatnění v životě.

Mgr.Jaroslav Strnad

SWF/FLV/Flash Video Converter Tools