Albrecht z Valdštejna a jeho doba

Ve čtvrtek 28. února 2008 jsme jeli na výstavu velkého vojevůdce 30 leté války Albrechta z Valdštejna, která se konala v budově Valdštejnského paláce – Senátu ČR, na levém břehu Vltavy, jako se nachází Pražský hrad.

Nejprve jsme jeli autobusem a poté metrem přímo na místo. Byli jsme překvapeni dlouhou frontou, protože jsme nečekali, že bude o tuto výstavu takový zájem. Čekali jsme zhruba hodinu než jsme vstoupili do paláce.

Prohlédli jsme si mnoho nádherných velkých obrazů a soch z období života Albrechta z Valdštejna, obrazy šlechticů a obrazy s náboženskou tématikou, expozici zbraní se kterými se ve třicetileté válce bojovalo – meče, pušky, menší děla, kuše..... dále z té doby jezdecké sedlo na koně, ložnici z muzea v Chebu, kde byl Valdštejn zavražděn, nábytek – umyvadlo, skříně, nádobí – jídelní příbory, skleněné džbánky na pivo, číše na víno, vázy ze skla a různé nástroje. V 1. patře byly vystaveny i různé hry pro děti s tématikou tohoto období. Výstava byla velice zdařilá a poučná.

Když jsme vyšli z budovy tak před ní byla stále stejně dlouhá fronta , která tam byla než jsme do paláce vešli.

                                          Tereza Rutová, Adéla Šabková, 9. tř.

The Camtasia Studio video content presented here requires JavaScript to be enabled and the latest version of the Macromedia Flash Player. If you are you using a browser with JavaScript disabled please enable it now. Otherwise, please update your version of the free Flash Player by downloading here.